6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy.

„Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest w krajach Unii Europejskiej od 2004 roku. Pomysłodawcą wydarzenia była organizacja CPLOL (Komitet Łącznikowy Terapeutów Mowy/Logopedów), zrzeszająca terapeutów i logopedów językowych z całej Europy. W Polsce święto obchodzone jest od 2007 roku. Z inicjatywy Polskiego Związku Logopedów w tym dniu prowadzona jest ogólnopolska akcja „Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych”. Adresatami akcji są rodzice niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, których rozwój i komunikacja budzą niepokój. Święto ma na celu zmobilizowanie opiekunów, by nie zwlekali z wizytą u specjalisty z dzieckiem, które ma problem z mówieniem” (https://www.pbp.poznan.pl/node/168).

Wszystkim LOGOPEDOM pracującym w naszym Instytucie, wszystkim WSPÓŁPRACOWNIKOM oraz STUDENTKOM i STUDENTOM logopedii ogólnej życzymy satysfakcji, wytrwałości i pasji do pracy z pacjentami.

Z okazji święta logopedów zapraszamy na inspirujący wykład dr hab. Ewy Boksy „Covid-19 a mgła mózgowa”.

Wykład będzie też dostępny o godz. 10.00 na naszej stronie na Facebooku.

A po 14.00, również na Facebooku, do obejrzenia kolejne ciekawe wystąpienie – wykład dr Renaty Cuprych „Mowa jest w mózgu, myślenie jest wyrażone poprzez mowę. Jakie struktury mózgowe reprezentują procesy słowno-niewerbalne?”.

Na stronie Polskiego Związku Logopedów dostępna jest lista wydarzeń z całej Polski związanych z tym świętem: https://logopeda.org.pl/new.php?id=1365.<< Powrót

Skip to content