AKADEMIA MŁODYCH REPORTAŻYSTÓW

Szanowni Państwo!!

Pragniemy poinformować, iż w nowym roku akademickim na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach rusza nowy projekt pn. Akademia Młodych Reportażystów.

Projekt ten skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. 6-8) i ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego.

Program Akademii Młodych Reportażystów zakłada popularyzację wiedzy o reportażu przez pracowników naukowych i praktykujących reporterów poprzez realizację wykładów, warsztatów mających na celu ukazanie młodemu pokoleniu roli wiedzy naukowej w reporterskim opisie świata i człowieka.

Popularyzacja prowadzonych badań oparta jest na czterech modułach tematycznych: (1) Reportaż i literatura – wykłady; (2) Reportaż i publicystyka – wykłady; (3) Tradycyjny reportaż pisany – warsztaty; (4) Interaktywny reportaż obrazowo-dźwiękowy – warsztaty.

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu, udział w nich jest bezpłatny.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Program „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”

Nazwa zadania: „Akademia Młodych Reportażystów”

Dofinansowanie:  200 000,00