Życzenia świąteczne na stronach urzędów – jak pisać i czego unikać

Dzień dobry!

Potrzebuję porady w sprawie życzeń świątecznych. Na stronie urzędu będą umieszczone życzenia Wielkanocne. Chcę zapytać, które opcje są lepsze:

1.Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, Kochani Mieszkańcy? – na początku życzeń
2. i na końcu podpisać po prostu Burmistrz? Czy lepiej dodać jeszcze imię i nazwisko? Bo chyba samo imię i nazwisko to nie…?
Pozdrawiam!
Andrzej
 
Szanowny Panie Andrzeju,

jeśli chodzi o zwrot grzecznościowy w życzeniach świątecznych, polecam zastosowanie wariantu „Drodzy Mieszkańcy”. „Szanowni Państwo” to również poprawna forma grzecznościowa i można jej użyć, ale ma bardziej oficjalny wydźwięk. Zwrot „Kochani Mieszkańcy” jest według mnie już niestosowny, bo nie każdy mieszkaniec ma potrzebę aż takiego spoufalania się z władzami miasta. Na zakończenie życzeń proponuję odręczny podpis burmistrza z pełnym imieniem i nazwiskiem. Można ewentualnie pod podpisem dodać małą czcionką nazwę pełnionej funkcji, np. burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój; prezydent miasta Kielce / prezydent Kielc; wójt gminy Zagnańsk / wójt Zagnańska. Gdy nie da się dodać odręcznego podpisu, można zakończyć życzenia w taki sposób:

Jan Nowak
burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój
 
Jan Nowak
wójt gminy Zagnańsk
 
Jan Nowak
wójt Zagnańska
 
Z pozdrowieniami
Joanna Kowalczyk<< Powrót

Skip to content