Pożegnanie

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 3 kwietnia 2021 roku po długiej chorobie odeszła Pani Profesor Danuta Budniak – emerytowany nauczyciel akademicki. Pracowała z nami od 1994 do 2009 roku.

Prof. Danuta Budniak była autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych z językoznawstwa słowiańskiego. Swoje osiągnięcia naukowe aktywnie prezentowała na licznych międzynarodowych konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Była bardzo zaangażowana w życie Uczelni i Instytutu Filologii Rosyjskiej. Przez wiele lat pełniła funkcję kierownika Zakładu Praktycznej Nauki Języka Rosyjskiego i Metodyki. Wieloletnia członkini Rady Wydziału Humanistycznego i Wydziałowej Językoznawczej  Komisji Doktorskiej.

Była też tłumaczem przysięgłym języka ukraińskiego i rosyjskiego.

Niezwykle koleżeńska i serdeczna wobec współpracowników, pogodna i chętna do pomocy, obdarzona pięknym, mocnym głosem, którym urzekała wszystkich, śpiewając rosyjskie romanse i polskie znane utwory.

Zapamiętamy Ją jako przyjaznego, dobrego, ciepłego człowieka.