Anglistyka – Twój klucz do sukcesu

Kim jesteśmy?

Filologia angielska na naszej uczelni będzie niedługo świętować 25-lecie istnienia!!!
Początkowo funkcjonowała w ramach Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, potem Samodzielnego Zakładu Neofilologii, a obecnie – Instytutu Filologii Obcych. Ten staż to spory bagaż doświadczeń, który niewątpliwie służy naszej społeczności – oddanym nauczycielom i zaangażowanym studentom.

Z dużą satysfakcją można stwierdzić, iż nie słabnie zainteresowanie studiowaniem na kierunku filologia angielska. Z pewnością, oprócz atrakcyjności samego języka, jest to również zasługa zespołu – pasjonatów, poświęcających się zarówno działalności dydaktycznej, jak i naukowej.

Co oferujemy?

Przygotuj się na to, że nie będziesz jedynie mówić i pisać po angielsku. Praktyczna nauka języka (na którą kładziemy ogromny nacisk) będzie dla Ciebie narzędziem w drodze do poznania historii, kultury, literatury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i innych krajów anglojęzycznych. Skrupulatnie przygotowany, atrakcyjny i nowoczesny program zawiera również wiele przedmiotów z zakresu językoznawstwa, przekładoznawstwa i metodyki nauczania języka angielskiego.

Aktualnie oferujemy możliwość podjęcia nauki w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych: I stopnia – licencjackich oraz II stopnia – magisterskich.

Gwarantujemy najwyższe standardy nauczania, różnorodność zajęć obowiązkowych i fakultatywnych, ukierunkowanych na zapotrzebowanie rynku pracy, możliwość wyboru seminarium, odpowiadającego Twoim indywidualnym predyspozycjom i przyszłym planom zawodowym.

Niezwykle ważnym elementem studiów są obowiązkowe praktyki studenckie oraz możliwość studiowania na zagranicznym uniwersytecie w ramach prowadzonej od lat wymiany studenckiej (program Erasmus+). Takie zagraniczne doświadczenie, nabyta umiejętność pokonania wielu barier (językowych, organizacyjnych, kulturowych, prawnych) z pewnością zwiększy Twoje szanse na rynku pracy.

Oczekiwania i obietnice…

Oprócz spełnienia wymogów formalnych, oczekujemy od Ciebie przede wszystkim: zainteresowania językiem angielskim, systematyczności w nauce i odrobiny ambicji. W zamian oferujemy nasze ogromne zaangażowanie, profesjonalne wsparcie merytoryczne i czas. To połączenie z pewnością pomoże Ci w jak najlepszym stopniu wykorzystać nabyte u nas umiejętności.

 Zapraszamy!

Zobacz plany studiów licencjackich (I stopnia) i magisterskich (II stopnia)<< Powrót

Skip to content