Stan sprzętu

(aktualizacja: 5 kwietnia 2023 r.)


Ogólne problemy z podłączaniem laptopów do projektorów w nowej części budynku CJO CKMiN
(dotyczy sal dydaktycznych na kierunkach: Filologia Polska, Logopedia ogólna, Historia, Dziennikarstwo).

Ze względu na niewystarczającą jakość zamontowanych przewodów HDMI w salach dydaktycznych nie ma możliwości zapewnienia wszystkim podłączanym do instalacji laptopom współpracy z projektorami/telewizorami znajdującymi się w salach przy użyciu istniejącej infrastruktury. Laptopy, z którymi możliwa jest działanie, są dostępne dla prowadzących zajęcia na tych kierunkach w sekretariacie naukowym instytutu. Jeśli liczba laptopów znajdująca się w sekretariacie naukowym okaże się niewystarczająca to zostaną dostarczone kolejne.

W salach, w których znajduje się projektor zalecane jest, jeśli to możliwe, podłączenie laptopa przez przewód VGA (i włączenie tego połączenia za pomocą przycisku VGA na pilocie od projektora). Jeśli laptop posiada tylko złącze HDMI (bez VGA) to zalecane jest posiadanie odpowiedniej przejściówki (adaptera) (z HDMI na VGA). Przejściówki zostały już zamówione. Jeśli ktoś posiada własną taką przejściówkę to oczywiście może jej użyć.

W salach 285 oraz 64 został dołączony dodatkowy przewód VGA ponieważ natywnie nie było tam przewidzianego podłączenia przez VGA

Dodatkowo w późniejszym terminie będą zrealizowane zamówienia na dodatkowe przewody HDMI<< Powrót

Skip to content