Wydarzenia

Na XXIX TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM (15 –20 marca 2021 r.) zaprasza dr hab. Marzena Marczewska, prof. UJK, dyrektorka Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK w Kielcach oraz wiceprezeska Kieleckiego Towarzystwa Naukowego.
Przypominamy, że w ramach tego wydarzenia będzie realizowany projekt „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”, który uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.
Kielecki projekt jest jednym z 29 nagrodzonych wniosków (z 530 złożonych).


*** Zaproszenie ***


Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" - warsztaty dramaturgiczne


WYKŁADY, DEBATY, SALON MISTRZA MOWY POLSKIEJ


UWAGA: WSZYSTKIE WYKŁADY I DEBATA (OPRÓCZ IMPREZ KCK)  ODBĘDA SIĘ W FORMIE ZDALNEJ.  INFORMACJE NA TEMAT SPOSOBÓW UCZESTNICTWA I LINKI SĄ DOSTĘPNE NA STRONACH INTERNETOWYCH GŁÓWNYCH ORGANIZATORÓW WYDARZEŃ.


15 marca (poniedziałek) 2021 r.

 • Wykład prof. dra hab. Kazimierza Ożoga: Czy współczesny język młodzieży jest kodem ograniczonym - godz. 14.00. Forma zdalna.
  Link do spotkania - kanał Uniwersyteckiego Centrum Mediów w serwisie YouTube: https://youtu.be/YPCg-4BeFLE

17 marca (środa) 2021 r.

 • Wykład dra hab. Marka Łazińskiego, prof. UW: Słownictwo młodzieżowe. Geneza, historia i tendencje rozwojowe -
  godz. 14.00Forma zdalna. Link do spotkania - kanał Uniwersyteckiego Centrum Mediów w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=hEFLJeslRR0

 

 • Wykład dr hab. Katarzyny Kłosińskiej, prof. UW, przewodnicząca RJP- Po co nam nowe słowa? - godz. 9.00 Forma zdalna, WBP

18 marca (czwartek) 2021 r.

 • Wykład dra hab. Mirosława Pęczaka:Kultura młodzieżowa w PRL – jak ją pamiętamy - godz. 12.00. Forma zdalna, WBP
 • Salon Mistrza Mowy Polskiej z udziałem aktora Jerzego Treli, dziennikarki radiowej  i telewizyjnej Katarzyny Stoparczyk.
  Prowadzenie: prof. dr hab. Bolesław Faron, historyk literatury polskiej – godz. 19.00. Spotkanie otwarte, Duża Scena KCK
 • Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer – godz. 18.00. Forma zdalna, WBP

19 marca (piątek) 2021 r.

 • Debata o nowych trendach w języku i kulturze: Młode słowa i nowe media. Mateusz Adamczyk (polonista, członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN), Ewa Lipowicz, dziennikarka i redaktorka Polskiego Radia, Matylda Kozakiewicz – polonistka, blogerka (Segritta.pl) i psychoedukatorka na Instagramie, TikToku, 14.00. Forma zdalna.
  Link do spotkania - kanał Uniwersyteckiego Centrum Mediów w serwisie YouTube: (zmiana w trakcie transmisji https://www.youtube.com/watch?v=OYGoaQOsoZE)
 • Kryminalny Salon Bezsenność z Wojciechem Chmielarzem – autorem powieści kryminalnych – godz. 18.00, Mała Scena KCK

 
 Szczegóły w Programie Głównym<< Powrót

Skip to content