Uroczyste spotkanie w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie

W dniu 8 lipca 2022 roku, prof. UJK Marzena Marczewska, dyrektorka IliJ, na zaproszenie Konsulatu Generalnego USA w Krakowie wzięła udział w uroczystym spotkaniu z okazji 246. rocznicy ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Spotkanie było również okazją do pożegnania Konsula Generalnego Patricka T. Slowinskiego, który kończy służbę dyplomatyczną w Polsce. W uznaniu zasług na rzecz współpracy polsko-amerykańskiej na szczeblu regionalnym został odznaczony medalem „Polonia Minor”. Na spotkaniu obecny był również ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Nasz Instytut współpracował z Konsulatem przy organizacji wielu ciekawych przedsięwzięć, spotkań, wykładów, koncertów, takich jak Dni Kultury Afroamerykańskiej, muzyczny wykład Stana Breckenridge’a czy spotkanie studentów z Konsulem Slowinskim. Ich koordynatorką była dr Monika Łodej, a partnerami – krakowski Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Opolski oraz Uniwersytet Rzeszowski.

Na zdjęciu (od lewej): ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski, prof. UJK Marzena Marczewska i dr Werona Król-Gierat z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski i konsul generalny Patricki T. Slowinski

Występ artystyczny chóru z Ukrainy