Wieczór wspomnień poświęcony Profesorowi Józefowi Rurawskiemu

„Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza w najbliższy piątek (24 listopada) o godz. 18.00 do siedziby stowarzyszenia przy ul. Planty 7 na wieczór wspomnień poświęcony niedawno zmarłemu Profesorowi Józefowi Rurawskiemu.

Profesor Józef Rurawski był nie tylko wybitnym naukowcem, ale także bohaterem Szarych Szeregów i uczestnikiem Powstania Warszawskiego. (…) W 1980 roku podjął pracę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach, a następnie w Akademii Świętokrzyskiej, obecnie znanej jako Uniwersytet Jana Kochanowskiego. W latach 1984–1990 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Humanistycznego, a od 1990 do 1996 roku był dziekanem tego wydziału.

Jego wkład w rozwój nauki i edukacji był nieoceniony, a pamięć o Profesorze Rurawskim pozostanie z nami na zawsze. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mieli przyjemność znać Profesora osobiście lub cenić Jego pracę naukową, na wieczór, podczas którego wspólnie będziemy dzielić się wspomnieniami.

Profesora wspominać będą m.in.: dr hab. prof. ucz. Marzena Marczewska, dr hab. prof. ucz. Alicja Gałczyńska, prof. dr hab. Marek Ruszkowski”.

Źródło: https://www.facebook.com/events/1395086151390193?ref=newsfeed