ZOSTAŃ STYPENDYSTĄ MIASTA KIELCE!

1 października rusza nabór wniosków o stypendia przyznawane w ramach MIĘDZYNARODOWEGO PROGRAMU STYPENDIALNEGO MIASTA KIELCE!
Miasto docenia wyniki w nauce i chęć dalszego kształcenia się na kieleckich uczelniach.
Stypendium przysługuje studentowi, który MA STATUS STUDENTA I ROKU uczelni mającej siedzibę w Kielcach i z egzaminu maturalnego uzyskał przynajmniej 78% (średnia z 2 wybranych przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym) lub ma tytuł finalisty albo laureata turnieju lub olimpiady tematycznej związanej z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy. Pod uwagę wzięte zostaną także aktywności szkolne lub pozaszkolne w zakresie działalności artystycznej, społecznej, przedsiębiorczości i wolontariat.
Możliwość ubiegania się o stypendium na rok akademicki 2020/2021 mają również studenci z Winnicy na Ukrainie. Wsparcie przyznawane jest, jeśli student jest absolwentem szkoły średniej lub wyższej z miasta partnerskiego Kielc.
Szczegółowe informacje oraz niezbędne do wypełnienia dokumenty znajdują się w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce (ul. Strycharska 6, pok. nr 10, nr tel. 41 36-76-635), jak również na stronie www.um.kielce.pl.
Wnioski należy składać w budynku ratusza przy ul. Strycharskiej 6, pok. nr 12 w terminie od 1 do 20 października 2020 r. lub przesyłką pocztową na adres Urząd Miasta Kielce, 25-303 Rynek 1.