Ogólnopolska konferencja naukowa REYMONT – STULECIE NOBLA

Zakład Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Uniwersytetu Łódzkiego oraz Zakład Literatury Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach mają zaszczyt zaprosić Państwa na ogólnopolską konferencję naukową _REYMONT - STULECIE NOBLA_, która odbędzie się w dniach 13-15 LISTOPADA 2024 R. na Wydziale Filologicznym UŁ.

Chcielibyśmy, aby stulecie otrzymania literackiej nagrody Nobla stało się okazją do ponowienia dyskusji o tym niezwykłym pisarzu, obdarzonym samorodnym, żywiołowym talentem.

Na Państwa propozycje, zawierające tematy wystąpień oraz abstrakty czekamy DO KOŃCA KWIETNIA 2024 ROKU. Prosimy o przesyłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (w załączniku) na adres mailowy REYMONT.STULECIE@FILOLOGIA.UNI.LODZ.PL.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonych plikach. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: reymont.stulecie@filologia.uni.lodz.pl

Komitet organizacyjny:

Dr hab. Beata Utkowska, prof. UJK

Prof. dr hab. Dorota Samborska-Kukuć

Dr Karolina Kołodziej

Mgr Barbara Hac-Rosiak (sekretarz)

Mgr Martyna Czyżewska

Mgr Jadwiga Goniewicz

Fot. "Portret Władysława Reymonta" autorstwa Jacka Malczewskiego, 1905, olej na płótnie, rep. FoKa / Forum, Reprodukcja dyplomu honorowego Nagrody Nobla dla Władysława Reymonta

Zaproszenie Reymont - stulecie Nobla

Formularz zgłoszeniowy (konferencja Reymont - stulecie Nobla)